Yra žinoma, kad pipirmėčių eterinis aliejus padeda esant astmai, diegliams, karščiavimui, vidurių putimui, galvos skausmui, pykinimui, krūtinės užgulimui ir galvos svaigimui.
Šis aliejus yra tinkamas pasirinkimas jei kankina psichologinis nuovargis ar depresija, veikia stimuliuojančiai ir gaivinančiai savo gaiviu kvapu. Taip pat šis eterinis aliejus gerina odos būklę po nudegimų, niežulio ar uždegimo.
Jis padeda kovoti su blogu burnos kvapu ir dantenų uždegimu naudojamas burnos skalavimo skystyje. Garindami šį aliejų ne tik galite atsipalaiduoti, bet ir atbaidyti nepageidaujamus vabzdžius – uodus.
Pipirmetė yra kilusi iš Viduržemio jūros regiono, bet taip pat plačiai yra auginama visoje Europoje, Amerikoje bei Azijoje. Tyrimai teigia, kad pipirmečių aliejus jau buvo naudojamas senovės laikais Egipte, Graikijoje, Romoje, Kinijoje ir Japonijoje. Sakoma, kad graikai ir romėnai per šventes iš pipirmėčių darydavosi vainikus. Šis aliejus Anglijos medicinoje jau yra plačiai naudojamas keletą šimtmečių.
- Nenaudoti ant odos gryno, gali dirginti; skieskite su augaliniu aliejumi arba sviestu;
- Oksidavęsis (pasenęs) gali dirginti odą;
- Saugoti akis;
- Poveikis nėščiosioms ir laktacijos periodu yra nežinomas; nesant būtinybei, eterinių aliejų reiktų vengti pirmus 3 nėštumo mėnesius ir kūdikiams iki 3 mėn.
- Nepaisant aukštos fito – , aromaterapinės šio aliejaus kokybės, aromaterapeutų bendruomenė negali rekomenduoti vartojimo į vidų gydymo tikslais, tačiau toks naudojimas galimas, jei paskyrė gydytojas fito/ aromaterapeutas;
- Nenaudoti katėms, paukščiams, žuvytėms, graužikams, ropliams (namuose garinkite nedideliais kiekiais ar naudokite sau asmeniškai); šunims, žirgams nenaudokite prie snukelio, lytinių organų, skieskite;
- Laikyti sandariai uždarytą, tamsioje vėsioje vietoje.
10 atsiliepimų apie Pipirmėčių eterinis aliejus – 100% natūralus