Bergamočių eterinis aliejus yra gaivaus citrusinio kvapo su lengvu karstelėjimo pojučiu. Jis yra kilęs iš Bergamo miesto Italijoje, kur pirmą kartą buvo užfiksuotas jo pardavimas. Nuo šešiolikto amžiaus jis buvo plačiai auginamas Viduržemio jūros regionuose, daugiausia Graikijoje ir Italijoje. Dažniausiai naudojamas parfumerijoje ir medicinoje.
Šis kvapas padeda kambaryje sukurti atpalaiduojančią ir gerą emociją. Aromaterapijoje bergamotė padeda kovoti su depresija,stresu, įtampa, nerimu bei nuotaikos svyravimais. Bergamotė yra ypač populiari aromaterapijoje, gydomųjų masažų metu bei paprasčiausiai mėgaujantis karšta vonia.
Bergamočių eterinis aliejus ramina, suteikia jėgų, mažina nuovargį, įtampą (ypač efektyvus mišinyje su levandų eteriniu aliejumi)
Šis aliejus padeda esant šlapimo takų infekcijoms, problematiškai odai, stiprina kepenų ir inkstų funkcionalumą. Taip pat mažina įvairius PMS požymius, impulsyvaus valgymo sutrikimus, kovoja su peršalimo ir karščiavimo pasekmėmis.
Naudinga informacija
Pagarinkite kambaryje keletą lašų garintuve ar užlašinę ant popierinės nosinės, padėkite ant radiatoriaus ar kito šilumos šaltinio.
Kvėpuokite. Pajuskite kaip veide bunda šypsena.
- Nenaudoti ant odos gryno, gali dirginti; skieskite su augaliniu aliejumi arba sviestu;
- Oksidavęsis (pasenęs) gali dirginti odą;
- Saugoti akis;
- Poveikis nėščiosioms ir laktacijos periodu yra nežinomas; nesant būtinybei, eterinių aliejų reiktų vengti pirmus 3 nėštumo mėnesius ir kūdikiams iki 3 mėn.
- Nepaisant aukštos fito – , aromaterapinės šio aliejaus kokybės, aromaterapeutų bendruomenė negali rekomenduoti vartojimo į vidų gydymo tikslais, tačiau toks naudojimas galimas, jei paskyrė gydytojas fito/ aromaterapeutas;
- Nenaudoti katėms, paukščiams, žuvytėms, graužikams, ropliams (namuose garinkite nedideliais kiekiais ar naudokite sau asmeniškai); šunims, žirgams nenaudokite prie snukelio, lytinių organų, skieskite;
- Laikyti sandariai uždarytą, tamsioje vėsioje vietoje.
10 atsiliepimų apie Bergamočių eterinis aliejus -100% natūralus