Bėgimas – vienas iš geriausių būdų palaikyti gražią ir stangrią figūrą. Nors daugelis mano, kad tai labai nuobodus ir monotoniškas sportas, tačiau toli gražu taip nėra. Bėgimo nauda yra tikrai didelė. Bėgiojant tinkamai galima lengvai, be didelių finansinių indėlių padaryti labai daug naudos savo kūnui: padailinti ne tik formas bet ir sustiprinti organizmą.
Lietuvoje orai tikrai nėra patys palankiausi bėgiojimui (nors vėsesnis, lietumi kvepiantis oras dar tinkamesnis nei sausa ir troški diena), tačiau šiuo sportu užsiima vis daugiau žmonių. Jei jau apsisprendei imtis šios veiklos, turėtum pasirūpinti keletu pirkinių, kurie užtikrins saugų ir malonų sportą. Pirmiausia tai tinkama avalynė. Tikriausiai jau žinai, kad bėgiojimui gaminami specialūs sportiniai bateliai, kurių padas yra minkštas ir lengvai lankstomas. Patariama įsigyti puse dydžio didesnius bėgimo batelius, nes bėgant pėda bate pasistumia į priekį. Taigi bėgdama su kiek didesniais bateliais išvengsi nuospaudų, pūslių ir nuspaustų nagų. Žinoma reikalinga patogi apranga, tačiau ją gali pasirinkti kokią tik nori, juk net ir sportuodamos moterys nori atrodyti gražios. Ir žinoma, bėgioti kur kas maloniau skambant mėgstamai muzikai, tai padeda atsipalaiduoti taip pat kai kuriems tai padeda sureguliuoti bėgimo tempą.
Dažnai sakoma, kad bėgiojimas naudingas tik tuomet kai bėgama rytais. Tai tampa problema dirbančioms, besimokančioms ar tiesiog mėgstančioms rytais pasivolioti lovoje. Pasirodo bėgimas tiek ryte tiek vakare teikia tokią pačią naudą. Rytinis krosas pakelia nuotaiką, suteikia jėgų, ryte bėgti lengviau, nes esame pailsėję ir kupinos energijos po nakties miego. Vakarinis bėgimas suteikia papildomos energijos, sumažina apetitą, panaudojamos per visą dieną suvalgytos kalorijos. Po vakarinio kroso jausiesi ramesnė ir geriau miegosi, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai kad po vakarinio bėgimo iki miego praeitų apie pora valandų. Bėgimo nauda figūrai yra kur kas didesnė nei yra manoma. Tai puikus būdas ne tik padailinti fizinę sveikata. Taip pat bėgimas gerina širdies veiklą, mažina stresą, gerina bendrą psichinę būklę. Rekomenduojama bėgioti kas antrą dieną, kad organizmas nepersitemtų ir pailsėtų. Taip pat bėgioti geriau nevalgius, nebent planuoji bėgti labai didelius atstumus.
Prieš kiekvieną krosą būtina padaryti nedidelį apšilimą, taip tavo rezultatai bus geresni ir išvengsi traumų. Bėgiojant labai svarbus kvėpavimas. Bėgant reikėtų įkvėpti per nosį ir iškvėpti per burną, taip įkvėpsi daugiau oro ir kūnas pasisavins daugiau deguonies. Kiekviena turėtų atrasti tinkamą įkvėpimų dažnumą, kad ilgiau pabėgiojus neimtų dusti. Jeigu pasidaro sunku bėgti, tačiau vos pradėjai savo planuotą krosą, šiek tiek paeikite ir vėl imkitės bėgimo. Jeigu bėgiojant nori numesti svorio bėgimas turėtų trukti ne trumpiau nei 20 minučių, nes organizmas riebalus pradeda deginti tik po 30 minučių intensyvios fizinės veiklos. Žinoma pirmus kartus pradėjus bėgioti tai padaryti beveik neįmanoma, tačiau kiekvieną kartą reikėtų šiek tiek didinti atstumus ir stengtis nubėgti kuo daugiau, vos 2-3 kilometrai vargu ar duos greitų ir apčiuopiamų rezultatų. Jeigu neturi galimybės ištrūkti iš namų ar nemėgssti bėgioti ir susidirti su kitais, gali įsigyti bėgimo takelį. Ne paslaptis, kad vaikščiojimas ant bėgimo takelio yra labai naudingas, nepaisant pratimo paprastumo. Visų pirma, norint numesti svorį, greitas ėjimas ant bėgimo takelio nauda organizmui.
Bėgimu galima pasiekti labai puikių rezultatų: sustiprinti imuninę sistemą, pagražinti kūno linijas, stiprinti širdį bei raumenis, sumažinti riebalų kiekį, pagerinti kraujo apytaką, padidinti plaučių tūrį, gerinti nuotaiką bei mažinti jaučiamą stresą. Bėgimo metu dirba beveik visi kūno raumenys, sustangrėja oda, pagražėja kojos ir užpakaliukas. Reguliariai atliekant tokią kardio treniruotę padidėja medžiagų apykaitos greitis, o tai leidžia mums greitai atsikratyti susikaupusio riebalų pertekliaus arba priaugti kokybiškos raumenų masės, nedidinant poodinių riebalų. Taigi, bėgimo nauda organizmui yra neabejotina. Bet, ar tikrai bėgimas yra tik nauda ar žala taip gali būti juntama? Bėgiojimas gali pakenkti jūsų sąnariams. Tai ypač pasakytina apie nutukimą turintiems žmonėms virš pirmo laipsnio, pagyvenusiems žmonėms ir tiems, kuriems patologija yra vystymosi stadijoje. Todėl prieš pradedant bėgimo treniruotes svarbu pasitarti su savo gydytoju ir sužinoti raumenų ir kaulų sistemos būklę.
Bėgioti ne tik sveika bet ir malonu, tai puikus atsipalaidavimas po sunkios dienos. Juk taip smagu pabėgioti parke ar miškelyje geru oru, žinoma gera kompanija šį sportą padaro kur kas malonesniu. Bėgiojant išliejamos neigiamos emocijos, pagražinamas ir sveikatinamas kūnas, kas gi gali būti geriau?